מתוך כל 10 עסקים חדשים שנפתחים, רק 2-3 שורדים יותר משנתיים. נתונים לא פשוטים….
הדבר קורה פעמים רבות כתוצאה של ניהול לא נכון של העסק מבחינה פיננסית ותזרימית. הכנסות שנדחו, פרויקטים שאינם רווחיים מספיק, מינוף גבוה מדי ועוד……כל אלה מציבים אתגר גדול בפני בעל העסק הקטן המנסה בסך הכל להחזיק את הראש מעל המים.
על מנת לנהל את העסק שלכם בצורה מיטבית ולהרוויח, אתם זקוקים לנתונים פיננסיים אמינים, איכותיים, בזמן אמת.
כאשר אתם ממתינים לדוח השנתי שלכם על מנת לדעת מה קורה בעסק, אתם מאבדים זמן יקר. ומפסידים את האפשרות להשתמש בנתונים הפיננסיים על מנת לקדם את העסק שלכם. ניהול עסק בלי מידע פיננסי זמין דומה להליכה (או אפילו לחציית כביש) בעיניים עצומות. ניתוח הנתונים הכספיים בזמן אמת מאפשר לכם להגיב בזמן לשינויים בעסק, לאתר מנועי מנועי צמיחה, למפות מוקדי אי יעילות ולמקד את ההתנהלות העסקית שלכם למטרה – מקסימום רווח.
מידע פיננסי זמין ואיכותי מאפשר לכם להצמיח ולהגדיל את העסק, מתוך הבנה של מכלול הפעילות שלו. מידע כזה יכול להיות קריטי במקרים מסוימים, והיעדרו עלול לגרום למשבר בעסק, עד כדי קריסתו.
מטרת הניתוח הפיננסי היא לענות על שאלות רבות העולות במהלך ההתנהלות העסקית, לדוגמה:
1. איפה אני עומד היום? האם עמדתי בתחזיות שבניתי? אם לא, למה?
2. האם העסק שלי רווחי?
3. מה הם מנועי הצמיחה של העסק שלי? באיזה תחומים כדאי לי להשקיע על מנת להגיע לרווח הגדול ביותר?
4. האם אני מתנהל נכון מבחינת תזרים המזומנים?
5. האם התמחור שלי נכון?
בקרה תקציבית שוטפת יכולה לעזור לכם בהחלטה האם לקחת הלוואה להגדלת העסק, מה גובה ההחזר החודשי שאתם יכולים לעמוד בו בהתחשב בנתונים בפועל ובתחזית ועוד.
מה אנחנו מציעים
הפעולה הראשונה שיש לנקוט כשרוצים לבצע בקרה תקציבית טובה הוא לבנות תקציב שנתי.
במסגרת בניית התקציב בוחנים את המאפיינים המיוחדים של העסק. את הרכב ההכנסות וההוצאות שלו ותדירותן, את תמחור המוצרים ומבנה הפעילות.
אנו יוצרים תחזית ממוקדת וריאלית לעסק, שמאפשרת מיקוד עסקי ומדידה.
לאחר שהמודל התקציבי מוכן, אנו מעדכנים אותו באופן שוטף. כך ניתן לאתר את הפערים ולנתח אותם, על מנת להפיק מכך תועלת עתידית בעסק. לדוגמה בתכנון כח האדם, ההשקעות וכן בגילוי סמנים מוקדמים המצביעים על ניהול תזרימי לא נכון, שיכול להוביל לקריסת העסק.
למעשה, אנו מציעים לכם לקבל שירות גדול באמת, אפילו אם העסק שלכם עדיין קטן.

 

משרד רואה חשבון בכפר סבא – עד מאזן